Evde Bakım Hizmeti

Orjinal Resim
Müdürlük : Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Proje Durumu : Tamamlanan

1 Eylül 2014 tarihinde ihale ve malzeme temini, staj ve eğitim sürecinin ardından başlayan Çorlu Belediyesi, Çorlu Toplum Sağlığı Merkezi ve Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortak yürüttüğü ‘evde bakım hizmeti’ artık sadece Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Bölgede sosyal huzurun artırılması projesi kapsamında hizmet edilen kişi sayı ise 305’e ulaştı.

Çorlu Belediyesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı 2013/2014 yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında başarılı bulunan ‘Evde Bakım Hizmeti Projesi’ Mayıs 2015 tarihi itibari ile sadece Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından yürütülüyor. Proje ile bugüne kadar 305 ihtiyaç sahibine evde bakım hizmeti kapsamında kişisel bakım ve hijyen desteği verildiğini belirten, Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden sorumlu başkan yardımcısı Kemaleddin Avcı, hizmet sunumu için yapılan çalışmalarda engelli, yaşlı, düşkün ve dar gelirli vatandaşların durumuna uygun yöntemler kullanılarak hizmet verildiğini söyledi. Banyo, alt temizliği, el-ayak bakımı, yatak ve oda temizliği gibi ihtiyaçların karşılandığını belirten Avcı, “Bu projemiz ile bu anlamda ihtiyacı bulunan vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Proje kapsamında 305 kişiye ulaştık ve bugün günlük olarak 80 kişiye hizmet veriyoruz. 1 sosyolog, 6 bakım personeli ve 2 araç ve şoför ile yürüttüğümüz projemizde en büyük destekçilerimiz yine halkımız. Çevresinde bakıma muhtaç vatandaşlarımız bulunan değerli hemşerilerimizin yönlendirmeleri ile daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışıyoruz. Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzün 0282 684 76 80 numaralı telefonundan, Facebook, Twitter ve mobil uygulamalarımız üzerinden yapılacak bilgilendirmeler ile daha çok ihtiyaç sahibinin bu hizmetimizden yararlanmalarını arzuluyoruz” dedi.

Öte yandan ilk yılında 305 ihtiyaç sahibine ulaşan ‘Evde Bakım Hizmeti’nin yılsonu itibariyle artması, vatandaşlardan gelecek katkılar ile önümüzdeki dönemde bu sayının ikiye katlanması bekleniyor.


FOTOĞRAFLAR

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l