Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu

Orjinal Resim
Mahalle : Hatip Mahallesi
Müdürlük : Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Proje Durumu : Tamamlanan

Çorlu Belediyesi tarafından yapılan Şehir Stadyumu törenle hizmeti girdi

Tekirdağ yolu üzerinde bulunan Şehir Stadyumu, U-19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Futbol Müsabakalarıyla birlikte ilk kez resmî bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Turnuvanın final karşılaşmasından önce açılış töreni gerçekleştirildi.

Açılış töreninde dualar eşliğinde kurban kesilmesinin ardından, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Tolga Çemrek, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa İzzet Ersoy, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Tekirdağ Şube Başkanı Başkanı Mehmet Kaya temsili olarak kurdele keserek açılış törenini gerçekleştirdi.


Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, açılış töreni münasebetiyle yaptığı konuşmada: "Çorlu Belediyesi'nin spora yatırımları devam ediyor. Daha önce açmış olduğumuz kapalı spor salonunda pek çok basketbolcu ve voleybolcu yetişti. Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu da futbol adına yapılmış büyük bir yatırımdır. Ve Trakya'nın en iyi futbol sahalarından biridir. Şehir Stadyumu tamamlanır tamamlanmaz, federasyon da U-19 maçlarının burada düzenlenmesine karar vererek, yaptığımız çalışmanın önemini bir kez daha teyit etmiştir. Ben bu tesisin Çorlumuza hayırlı olmasını diliyorum," dedi.

Daha sonra Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Başkan Baysan ve Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan'a, spora ve sporcuya verdikleri destek ve Şehir Stadyumunun Çorlu ve Trakya'ya kazandırılmasından dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.

Açılış töreninin gerçekleştirilmesinin ardından Bozcaada ve Dumlupınar takımları arasında U-19 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe final maçı yapıldı. Karşılaşmanın sonucunda Bozcaada 1-0 galip geldi.

Açılış töreni ve final karşılaşmasında Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Ahmet Sarıkurt, Erdoğan Demirci, Oktay Çolpan ve Kemaleddin Avcı, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda sporsever hazır bulundu.


FOTOĞRAFLAR

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l