Sevgi Çarşısı

Orjinal Resim
Mahalle : Hatip
Müdürlük : Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Tamamlanma Tarihi : 10.07.2013
Proje Durumu : Tamamlanan

Sevgi Çarşısı Mutluluk Dağıtıyor

Çorlu Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan Sevgi Çarşısı, her hafta ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyette olan Sevgi Çarşısı içinde ikinci el giysilerin bulunduğu bir iyilik mağazası olarak vatandaşlara hizmet veriyor. Ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi vatandaşların hizmetinde olan Sevgi Çarşısı, Çorlu halkının kullanılabilir durumdaki kıyafetleri bağışladıkları giysiler ile her hafta yenileniyor. Vatandaşlardan gelen kıyafetler belediye çalışanlarınca yıkanıp ütüleniyor ve Sevgi Çarşısı mağazasının raflarına, askılarına diziliyor.

Kıyafetler Her Çarşamba Yeni Sahipleriyle Buluşuyor

Vatandaşlar ihtiyaç duymadıkları ve iyi durumda olan kıyafetleri mahalle muhtarlıklarına ya da Tekirdağ yolu üzerinde bulunan Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bırakabiliyor. Mağaza raflarında yerini alan kıyafetler her çarşamba günü yeni sahipleriyle buluşuyor. Böylelikle kullanılabilir durumdaki kıyafetler israf olmuyor ve alım gücü yetersiz olan vatandaşların mağduriyeti de giderilmiş oluyor. Hiçbir ücret ödemeden yeni kıyafetlerine kavuşan binlerce ihtiyaç sahibinin yüzü gülüyor.

Vatandaşlar Bağış Yapıyor

Çorlulu vatandaşların da kıyafet bağışı yaparak destek olduğu sosyal yardım mağazası, ‘Kullanmadığımız giysileri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla paylaşalım.’ düşüncesinden yola çıkılarak hayata geçirilen ve bugüne dek binlerce vatandaşın hayatına dokunan ikinci el bir mutluluk dükkânı…


Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l