PROJELER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Projeler
PROJE DURUMLARI
İkinci El Giyim Mağazası
Orjinal Resim
Proje Durumu : Tamamlanan

İhtiyaç sahibi aileler yararına pek çok proje gerçekleştiren ve sosyal belediyecilik ilkeleri doğrultusunda bu projeleri bir bir hayata geçiren Çorlu Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için gün sayıyor.

Çorlu Belediyesi'nin Tekirdağ yolu üzerinde yer alan Nikâh Salonu ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü olarak kullanılan eski hizmet binasında hayata geçirilen 2. el giyim mağazasında yapılan çalışmaları yerinde görmek maksadıyla mağazaya giden Ünal Baysan, hayırsever vatandaşlar başta olmak üzere sanayiciler ve iş adamlarının desteğiyle, ihtiyaç sahiplerine hizmet verecek olan bu mağazaya katkı sağlama çağrısında bulundu.

Çorlu Belediyesi'nin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nden sorumlu Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı ile birlikte 2. el giyim mağazasında sürdürülen çalışmaları inceleyen ve mağazanın işleyişi ile ilgili olarak bilgiler veren Ünal Baysan, mağaza konseptinde hizmet verecek uygulamanın sosyal belediyecilik hizmetleri adına örnek bir çalışma teşkil ettiğini söyledi.

İhtiyaç sahiplerinin mağazaya gelerek kendisine en uygun kıyafeti seçeceğini kaydeden Başkan Baysan: "Mağazaya gelenler ihtiyaçları kadar giysi alabilecekler. İhtiyaç fazlası almalarına müsaade edilmeyecek. Sadece mağazaya gelenler alabilecek, onlar da ihtiyaçları kadar alabilecek. Bilgisayar ortamında kayıtlar tutulacak. Yeni bir ihtiyaç ortaya çıktığında ihtiyaç sahibi kişiye elbiseleri verilecek" dedi.

2. el giyim mağazasının tam manasıyla bir mağaza olarak dizayn edildiğini de sözlerine ekleyen Başkan Baysan: "Hayırsever vatandaşlardan gelen ikinci el giysiler ile iş adamları, sanayiciler ve fabrikalardan gelen giysiler önce yıkanıyor, temizleniyor, daha sonra tek tek ütüleniyor. Gönderilen her giysi bu mağazada yer almıyor. Giyilemeyecek durumda olan kıyafetleri almıyoruz. Reyonlara ayırdığımız kıyafetleri ihtiyaç sahiplerinin beğenisine sunuyoruz" diye konuştu.

Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan; "2. el giyim mağazasını açıyoruz. Bu konuda yardımlarınızı Belediyemize ya da Zabıta Müdürlüğümüze ulaştırırsanız, memnun oluruz. Personelimiz ulaştırılan giysileri yıkıyor, temizliyor ve ütülüyor. Bilgisayar ortamında kayıtları ve takibi yapılıyor. İhtiyaç sahiplerine yardımlar belli periyotlarla bilgisayar sistemine kaydedilerek yapılacak. Ev eşyası ve 2. el giyim eşyalarını kabul edeceğiz."

Başkan Baysan, sosyal belediyecilik adına önemli adımlardan biri olan mağazanın son hazırlıklarının yapıldığını, kısa süre içerisinde de hizmete açılacağını sözlerine ekledi.


Yazdır  l 
Fotoğraflar