Ulaşım

Orjinal Resim

Çorlu’nun üzerinde bulunduğu arazinin düz olması kara ve demir yolu ulaşımında büyük kolaylık sağlamaktadır. İlk çağlardan beri yoğun biçimde kullanılan İstanbul-Edirne (D-100) karayolu hala işlek bir şekilde kullanılmaktadır. 

1993 yılında tamamlanan ve 1994 yılında Çerkezköy yolu üzerinde bağlantısı sağlanan TEM otoyolunun hizmete girmesiyle İstanbul-Çorlu arası oldukça kısalmıştır.

 

İstanbul-Edirne demiryolunun inşaatına 1869’da başlanmış: yol 1888 yılında sefere açılmıştır. Bütün Trakya’yı katederek İstanbul’u Avrupa’ya bağlayan demiryolunun Çorlu sınırlarında kalan uzunluğu 20 km’dir.

 

8 Ağustos 1998 günü açılışı yapılan ve uluslararası uçuş trafiğine açık olan Çorlu Havalimanı, Trakya’nın hava trafiğindeki kalbi haline gelmiştir. Çorlu Havalimanı, Çorlu- İstanbul istikametinde bulunan Seymen mevkiinde olup, şehir merkezine uzaklığı 15 km’dir. Çorlu Havalimanı’ndan düzenli olarak her gün Ankara’ya uçuş yapılabilmekte, yolcular Ankara’da aktarma yaparak Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlere ulaşabilmektedir. 

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l