Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi

Orjinal Resim
Mahalle
Cemaliye Mahallesi
Adres
Cemaliye Mahallesi Salih Omurtak Caddesi No: 276
Telefon
02826521877
E-posta
isletmemd@corlu.bel.tr
Faks
02826847563
Etkinlik Grupları
|  Kültür-Sanat  |  

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılan balmumu heykellerin sergilendiği, ilk olarak Eskişehir’de açılan ve dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madame Tussauds Müzesi”nin Türkiye’deki ilk örneği olan Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nin ikincisi Çorlu’da açıldı.

Tarihi kişiler ile yerli ve yabancı ünlü 110 kişinin balmumu heykelinin yer aldığı Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’nde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının adeta canlıymış hissi veren balmumu heykelleri ziyaretçilerde hayranlık uyandırmaktadır. Ünlü kişilerin ölçülerinin alınıp özel fotoğrafları çekilerek Prof. Yılmaz Büyükerşen ve sanatçı ekibince uzun saatler boyunca büyük uğraşlarla yapılan balmumu heykelleri, canlı görünümleri ile ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekiyor.

Hayranı olduğumuz ünlü kişiliklerin birebir benzerleri ile karşılaşacağımız Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Çorlu’nun ilk sanat müzesi olma özelliği ile önemli bir anlam taşıyor.

Sanatsever ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan müzede; cumhurbaşkanları, başbakanlar, siyasi parti liderleri, yazarlar, bilim insanları, tiyatro ve sinema sanatçıları, ses sanatçılarının balmumu heykelleri bulunuyor.

Çorlu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi 1. derece şehit yakınları ile gaziler ve 1. derece gazi yakınları için ücretsiz olacak. Ayrıca sarı basın kartlı gazeteciler ve belgesini ibraz eden engelli vatandaşlarımız ile belirleyecekleri bir refakatçileri de müzeyi ücretsiz ziyaret edebilmektedir.

BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ ÜCRET TARİFESİ 2024
MÜZE GİRİŞ ÜCRETİ  
YETİŞKİN 20,00 TL
ÖĞRENCİ 10,00 TL
20 KİŞİYE KADAR OLAN GRUPLAR - YETİŞKİN 17,00 TL
20 KİŞİYE KADAR OLAN GRUPLAR - ÖĞRENCİ 7,00 TL
20 - 49 KİŞİ ARASI OLAN GRUPLAR - YETİŞKİN 15,00 TL
20 - 49 KİŞİ ARASI OLAN GRUPLAR - ÖĞRENCİ 6,00 TL
50 - 99 KİŞİ ARASI OLAN GRUPLAR - YETİŞKİN 12,00 TL
50 - 99 KİŞİ ARASI OLAN GRUPLAR - ÖĞRENCİ 5,00 TL
100 KİŞİ VE ÜZERİ OLAN GRUPLAR - YETİŞKİN 10,00 TL
100 KİŞİ VE ÜZERİ OLAN GRUPLAR - ÖĞRENCİ 4,00 TL
* Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakını ÜCRETSİZ
* Engelliler ile Bir Refaktçisi (Görünür Engel ve/veya Belge İbrazı İle) ÜCRETSİZ
* Basın Kimlik Kartı Sahipleri ÜCRETSİZ
* 0 - 6 Yaş Grubu Çocuklar ÜCRETSİZ


Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l