Birol UÇAR

İletişim Bilgileri

4449959
birol.ucar@corlu.bel.tr
Birol UÇAR, 30.08.1964 yılında Tekirdağ’ın Ergene ilçesine bağlı Pınarbaşı mahallesinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Pınarbaşı, lise eğitimini Çorlu’da tamamladı.
 
Birol UÇAR, 1987 yılında Çorlu Belediyesinde göreve başlamış olup 1988 yılında Zabıta Memurluğuna, 1992 yılında ise başarılı çalışmalarından dolayı Zabıta Komiserliğine atanmıştır. 1992-2006 yılları arasında Zabıta Komiseri olarak görevini ifa ederken aynı zamanda Zabıta Amirliğine de vekalet etmiştir. 2013 yılında Marmara Belediyeler Birliğinin düzenlemiş olduğu ‘’Görevde Yükselme’’ sınavındaki başarısından dolayı Zabıta Amiri kadrosuna atanmıştır.

Ayrıca Çorlu Belediyesi bünyesinde görevde bulunduğu esnada Konya Belediyeler Birliği, Türkiye Belediyeler Birliği, Doğu-Batı Belediyeler Birliği TrakyaKent, İstanbul Mülkiyeliler Vakfı, Belediyeler Derneği, Mevzuat ve Eğitim Derneği, YAYÇEB-BİR & Mahalli İdarelere Hizmet Derneği vb. kuruluşlar tarafından Belediyeler Kanunu ve mevzuatları kapsamınca muhtelif tarih-yerlerde düzenlenen eğitim seminerlerine katılmıştır.

Halen 2006 yılından bu yana Zabıta Müdür Vekili olarak görevine devam eden Birol UÇAR, E.M.L. mezunu olup evli ve 2 çocuk babasıdır. Eşi ev hanımı, çocuklarından biri Makine Mühendisliği diğeri de Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Fakültelerinden mezun olmuştur.
 

 

 
Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l