Cahit KURT

İletişim Bilgileri

4449959
cahit.kurt@corlu.bel.tr

Muğla'nın  Milas ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Milas'ta tamamladı. 2007 yılında Trakya Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliğinden fakülte birinciliği ile mezun oldu.

 

Üniversite eğitiminin yanı sıra 2004 yılında SolidWorks, AutoCad ve Cimatron E 5 programları üzerine eğitimler almış, 2007 yılında Talaşlı Üretim Makina ve Ölçü Aletleri kullanma eğitimi, Redüktör Tasarımı eğitimi, Genel Elektrik Ark Kaynakçılığı eğitimi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi temel eğitimi ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi İç Tetkikçi eğitimi almış  v.b. eğitimlere katılmıştır.

 

Akabinde 2007 yılında Makina Mühendisi olarak Çorlu Belediyesinde işe başladı. Eğitimine iş hayatında da devam ederek Namık Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünden 2011 yılında mekanik konstrüksiyonlar üzerine Özel Redüktör Tasarımlı tezli yüksek lisansını tamamlamış ve 2019 yılında da Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun olmuştur.

 

Çorlu Belediyesinde, Fen İşleri Müdürlüğünde, Etüt ve Proje Müdürlüğünde, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde ve Temizlik işleri müdürlüğünde Makina Mühendisi olarak görev yaptı. 2014 yılında Temizlik İşleri Müdürlüğüne Müdür olarak vekaleten atandı. 

 

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 
Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l