Bülent Ecevit Bulvarı´nda 1. Etap Tamamlanıyor

Orjinal Resim
 

Yeni alınan iş makineleriyle çalışma hacmini arttıran Çorlu Belediyesi, Bülent Ecevit Bulvarı'ndaki yol yapım çalışmalarına hızla devam ediyor.
Yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanan Bülent Ecevit Bulvarının 3 aşamada tamamlanması planlanıyor. 1. etap Tekirdağ Yolu ile Havuzlar Cumhuriyet Parkı arasında kalan bölgeyi, 2. etap Havuzlar Cumhuriyet Parkı ile Belediye Konutları'na kadar olan bölgeyi ve 3 etap Belediye Konutları'ndan Ağır Bakım Kavşağı'na kadar uzanan alanı kapsıyor. Çalışmaların yürütüldüğü 1. etabın 2010 yılına kadar tamamlanarak bu kısmın yola açılması hedefleniyor.
Bülent Ecevit Bulvarı'ndaki çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte şehir içi trafiğiniğinde ve Atatürk Bulvarı'nda rahatlama olacak. Özellikle ağır vasıtaların bu yola yönlendirilmesi servis saatlerinde meydana gelen trafik sıkışıklığı azalacak. Şehirlerarası seyahatlerde mesafe ve zamandan kazanç sağlayacağı gibi yolun çevresindeki mahallelerin gelişimine de katkısı olacak.

1.etabı kapsayan Tekirdağ ile Havuzlar Cumhuriyet Parkı arasında Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ara vermeksizin çalışıyor. Yolun zeminindeki nebati toprak kaldırılıp bypass ve tüvenen serilmek suretiyle asfalt için zemin hazırlanıyor. Dolgu malzemeleri serilip sıkıştırma işlemleri tamamlandıktan sonra asfalt yapılacak.
Bülent Ecevit Bulvarı'ndaki çalışmalar sürerken Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, CHP Çorlu İlçe Başkanı Emre Köprülü ile birlikte Belediye ekiplerinin çalıştığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Şantiyedeki personelden çalışmalar hakkında bilgiler alan Baysan, orada bulunan mahalle sakinleriyle de sohbet etti. Yapılan çalışmaları ilgiyle takip eden mahalle sakinleri yolun yapımından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l