Çöp Konteynırları İlaçlanıyor

Orjinal Resim
İlçemizin çeşitli yerlerinde bulunan çöp konteynırları her türlü zarar ve hastalıklara karşı ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir.

Belediyemiz Veterinerlik işlerine bağlı ekiplerce çöp konteynırları ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir. Meydana gelebilecek her türlü zarar, hastalık ve kötü kokuların önüne geçilmek amacıyla yapılan ilaçlama çalışmaları tüm çöp konteynırlarını kapsamaktadır. Ekiplerimiz gece gündüz ilçemizin muhtelif yerlerinde bulunan çöp konteynırlarını ilaçlayarak her türlü zararın önüne geçmeye çalışmaktadır. Yapılan bu çalışmalar titizlikle sürdürülmekte olup çalışan ve ilaçlama yapan ekiplerde tedbir alarak ilaçlama çalışmalarını yapmaktadır.

Çöp konteynırlarının içinde oluşan sinekler ve diğer zararlı böceklerin çevreye ve insan sağlığına zarar vermemesi için ilaçlanmaktadır.

Belediye olarak daha duyarlı bir çevre için mücadele eden ekipler bu ilaçlama çalışmalarını geçtiğimiz aylarda piknik alanlarında, su birikintilerinde ve çöp alanlarında yaparak sivrisinek oluşumunu engellemiştir.

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l