Eğitim Semineri

Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi ve Mahalli İdarelere Hizmet Derneği'nin işbirliğiyle Belediyeler Kanunu ve ilgili mevzuatlar hakkında eğitim semineri düzenlendi.

 

Ankara'dan gelen Mahalli İdarelere Hizmet Derneği Genel Başkanı Mehmet Dönmez ve Genel Başkan Yardımcısı Şenay Tosun, eğitim semineri düzenledi. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Ahmet Sarıkurt, Oktay Çolpan ve Belediye Meclis Üyelerinin hazır bulunduğu toplantı, Çorlu Belediyesi Daire Müdürleri, harcama ve gerçekleştirme görevlileri ve civar belediyelerin temsilcilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Eğitim seminerinin açılışında konuşma yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, "Göreve geldiğimiz ilk günlerde, Belediye personelimizin eğitimine verdiğimiz önemi ifade etmiştik. Çorlu Belediye personeli, görevlerinde gerekli olan bütün bilgilere sahip olmalıdır. Bu anlamda bu eğitim seminerinin önemli katkıları olacaktır. Mahalli İdarelere Hizmet Derneği'nin bizlere sunduğu bu hizmetten dolayı teşekkür ediyorum," dedi.

 

Mahalli İdarelere Hizmet Derneği Genel Başkanı Mehmet Dönmez ise yaptığı açıklamada, "Öncelikle Başkanımıza nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Ünal Baysan, iki dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra on yıl ara verip yeniden seçildi. Bahşılı Belediyesi'nde iki dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra on yıl ara verip üçüncü defa seçildim. Şimdi Mahalli İdarelere Hizmet Derneği Genel Başkanlığı'nı yürütüyorum. Bilgi ve deneyimlerimizi yerel yönetimlerle paylaşıyoruz," dedi. Daha sonra yazmış olduğu kitabı Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan'a takdim etti.

 

Eğitim seminerinin geri kalan bölümünde slayt gösterisi eşliğinde, Belediyeler Kanunu ve Yerel Yönetimlerle İlgili Mevzuatlar, İhale Kanunu ve Personel Mevzuatları ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Daha sonra eğitim seminerine katılan belediye çalışanlarının soruları cevaplandı.

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l