Başkanımız Ahmet SARIKURT

  

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt
1950 yılında Bulgaristan’ın Yablanova köyünden göçen bir ailenin oğlu olan Ahmet Sarıkurt, 1979 yılında babasının mecburi hizmet için bulunduğu Karadeniz Ereğli’de dünyaya gelmiştir.
1997 yılında kazandığı İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2001 yılında mezun olduktan sonra yakın akrabalarının bulunduğu ve o zamanlar Çorlu’nun bir mahallesi olan Sağlık Mahallesi’ne taşınmış ve iş hayatına Çorlu’da başlamıştır. 2001-2006 yıllarında özel bir firmada kontrol mühendisi olarak çalıştıktan sonra 2006-2009 yılları arasında ortağı olduğu firmanın yöneticiliğini yapmıştır.

2009 Yerel Yönetim Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak Çorlu Belediye Meclisi'ne giren ve 2009-2014 yılları arasında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Sarıkurt, 30 Mart 2014 Yerel Seçimi'nin ardından yeniden bu göreve getirilmiştir. 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen meclis oylamasında Başkan seçilerek Çorlu Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır. 

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Cumhuriyet Halk Partisi tarafından başkan adayı gösterilen Başkan Sarıkurt, seçimi kazanarak Çorlu Belediye Başkanı olmuştur.

31 Mart 2024’te gerçekleşen Mahalli İdareler Seçimleri’nde bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi tarafından başkan adayı olarak gösterilen Başkan Sarıkurt, seçimi kazanarak ikinci kez Çorlu Belediye Başkanlığına seçilmiştir.
Başkanlık görevi devam ederken Rumeli Üniversitesi’nde “Siyaset Bilimi ve Ekonomi” konulu yüksek lisans yapmıştır.

Çalışma hayatı içerisinde bir dönem İnşaat Mühendisleri Odası yönetiminde görev alan Ahmet Sarıkurt’un ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyelikleri bulunmaktadır.
2008 yılından beri Emel Sarıkurt’la evli olan Ahmet Sarıkurt’un Kaan ve Sarp isminde iki çocuğu vardır.
 

 

 

FOTOĞRAFLAR

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l