Afet Farkındalığı Yüksek Bir Kent İçin Çalışıyoruz

Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından afet bilincinin artmasına yönelik başlatılan çalışmalar devam ediyor.

AFAD Başkanlığı tarafından hayata geçirilen ve Çorlu Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü’nce desteklenen “Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi” projesi kapsamında, afet bilincinin artmasına yönelik okullarda eğitim başlatıldı.

517 Öğrenci Eğitim Aldı

Çorlu Belediyesi Afet İşleri Müdürü Veli Şimşek ve Afet Bilinci Eğitmeni Betül Melek tarafından Şehit Ulaş Türk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitime 517 öğrenci katıldı. Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimi projesi kapsamında düzenlenen eğitimde öğrencilere, afet öncesi, afet sırası ve afet sonrasında yapılması gerekenler anlatılırken eğitimlerde edinilen bilgiler ışığında yaşanabilecek olası bir deprem anında uygulama eğitimi verildi. Öğrenciler, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkalığı tarafından okul bahçesinde konuşlandırılan Deprem Simülasyon Tırı’nda bilgilerini uygulamalı olarak pekiştirme imkânı buldu.

Trakya’nın İlk Akredite Ekibi: ÇORLU 59 AKE

Çorlu’da yaşayan vatandaşların deprem ve afetler konusunda bilgilendirilmeleri ve bilinçlendirilmelerinin önemine işaret eden Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt, “Bildiğiniz üzere Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’miz (ÇORLU 59 AKE), AFAD Başkanlığı tarafından Trakya Bölgesi’nde ilk akredite edilen arama kurtarma ekibidir. Ekibimizle gurur duyuyoruz.

“Talep Doğrultusunda Eğitim Verilecek”

AFAD Başkanlığı tarafından düzenlenen Birey ve Aileler İçin Afet Bilinci Eğitimini tamamlayan kurum personelimiz, gelen talepler doğrultusunda Afet Bilinci Eğitimi vermeye başladı. Afet öncesinde yapılacak hazırlıklar, afet sırasında doğru davranış şekilleri ve afet sonrasında neler yapılması gerektiğine dair düzenlenen eğitimler; eğitmen personellerimiz tarafından verilmektedir. Ekiplerimiz, talep eden okullarımızda, kurumlarımızda ve firmalarımızda bu eğitimleri vermeye hazır durumdalar. Kentimizde afet kültürünün artması ile yaşanabilecek olası afetlerde meydana gelebilecek pek çok zararın da önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Afet farkındalığı yüksek bir Çorlu için çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    13.12.2023 11:23:18
  • Okuma Sayısı
    911

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l