Psikososyal Destek Hizmetlerimiz Devam Ediyor

Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi’nde çocuk, genç ve yetişkin bireylere yönelik terapi ve test tabanlı psikososyal destek hizmetleri devam ediyor.

Çorlu Belediyesi Atatürk Kent Enstitüsü’nde hizmet veren Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi, faaliyete geçtiği günden bu yana yüzlerce vatandaşa sunduğu desteği sürdürüyor. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından depremzede vatandaşlara yönelik olarak psikososyal destek hizmeti veren ve gönüllü psikologlarımız ile birlikte hayata geçirilen, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi hizmetlerine yenilerini ekledi.

“Gönüllü Psikologlarımızla İş Birliği İçindeyiz”

Çocuk, genç ve yetişkin bireylere yönelik olarak hazırlanan psikososyal destek hizmetler konusunda açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “İlk olarak afetten etkilenen vatandaşlarımıza yönelik olarak gönüllü psikologlarımız ile birlikte başlamış olduğumuz psikososyal destek hizmetlerimizi, kentimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza yönelik sürdürüyoruz.

“Çocuk, Genç ve Yetişkinlere Yönelik Terapi ve Test Hizmetleri Veriyoruz”

Çocuklarımız için masal terapisi, oyun terapisi ve resim analizinin yanı sıra Beier Cümle Tamamlama Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Cattel Testi, Burdon Dikkat Testi, D2 Dikkat Testi, Franfurter Testi, Frostig Testi, Gessel Gelişim Figürleri Test ve Metropolitan Olgunluk Testi’ni bünyesinde barındıran “Çocuk Objektif Testleri ile genç ve yetişkinlere yönelik olarak ise Bilişsel Davranışçı Terapi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak ve Panik Bozukluk ile Sınav Kaygısı konularında psikososyal destek hizmeti sunuyoruz.

“Dikkat Testleri için Randevu Almak Gerekiyor”

Burdon Dikkat Testi ve D2 Dikkat Testi için başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımızın randevu almaları gerekiyor. Vatandaşlarımız, 444 99 59 numaralı telefonumuzdan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ile iletişime geçerek randevu alabilir.” dedi.

“Vatandaşlarımızın Yanında Olabilmek Çok Değerli”

Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesi’nin hayata geçirdiği Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi projesine destek sunan gönüllü psikologlara da ayrıca teşekkür ederek, “Onların varlığı bizim için çok değerli. Destekleriyle vatandaşlarımıza destek olabilmemize büyük katkı sunuyorlar. Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimi ile yetişkin vatandaşlarımızın desteğe ihtiyaç duydukları noktada yanlarında olabilmek çok değerli. Bu konuda desteklerini esirgemeyen gönüllü psikologlarımıza ve belediye personelimize teşekkür ederim.” diye konuştu.

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk kent Enstitüsü’nde verilen psikososyal destek hizmetlerine ulaşmak isteyen vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı telefondan ve Çorlu Belediyesi Rehberlik ve Psikososyal Danışma Merkezi’ne bizzat başvurarak bilgi alabilirler.

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    30.11.2023 16:50:32
  • Okuma Sayısı
    730

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l