Çorlu Ata´sını Anacak

Orjinal Resim

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü Çorlu’da gerçekleştirilecek program ile anılacak.

Anma programı, 10 Kasım Cuma günü saat 09.00’da Atatürk Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayacak. Atatürk’ün hayata yumduğu saat olan 09.05’te ise sirenler çalmaya başlayacak, bayraklar yarıya indirilecek ve Ata’mızın anısına saygı duruşunda bulunulacak.

10-16 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası münasebetiyle hazırlanan program kapsamında 10 Kasım’da saat 14.00’te Atatürk Evi’nde Mektebim Okulları Çorlu öğrencilerinin hazırladığı “Sonsuza Kadar” adlı anma etkinliği düzenlenecek. Etkinlik, halka açık olup Atatürk Evi’ne girişler ise ücretsiz olacak.

10 Kasım akşamında ise Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde günün anlam ve önemine ithafen bir söyleşi gerçekleştirilecek. Araştırmacı Yazar İlknur Güntürkün Kalıpçı, “Anmaktan Anlamaya Doğru Atatürk” adlı söyleşide Çorlulularla buluşacak ve Atatürk’ü anlatacak.

15 Kasım’da ise Yazar Mustafa Kemal Ulusu, “Atatürk’ün Yanı Başında” isimli söyleşisiyle Çorlu’da Atatürk severlerle bir araya gelecek. Etkinlik, saat 18.00’de Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

Atatürk’ü Anma Haftası etkinliklerinin tamamı ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    8.11.2023 10:19:06
  • Okuma Sayısı
    407

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l