E-Beyan Uygulamamız Hizmete Girdi

Orjinal Resim

Emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanında bulunmak için artık belediyeye gitmenize gerek yok. Beyanda bulunmak isteyen vatandaşlarımız işlemlerini E-Beyan uygulaması üzerinden kolaylıkla yapabilecekler.

Çorlu Belediyesi vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini halledebilmeleri için E-Beyan uygulamasını hizmete sundu. Emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanında bulunmak isteyen vatandaşlarımız E-Belediye uygulamasına girerek başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler. Vatandaşlarımız emlak vergisi beyanını E-Devlet üzerinden de yapabilecekler.

E-Beyan İşlemi Nasıl Yapılacak?

Belediyemize emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanı vermek için “E-Belediye” sayfasındaki beyan türünü (emlak, çevre temizlik, ilan reklam) seçerek gelen formu eksiksiz olarak dolduracak ve ardından gönder butonuna basarak işlemi tamamlayacaklar.

Vatandaşlar tarafından yapılan beyanname başvuruları belediye görevlisi tarafından kontrol edilecek ve başvurulara ait bilgiler ışığında gerekli işlemler yapılacak. Gerek görüldüğü takdirde telefon ya da e-posta yoluyla işlem hakkında geri dönüş sağlanacak, ihtiyaç duyulan evraklar posta, faks veya e-posta yolu ile talep edilebilecek.

Beyana yönelik tüm işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından beyanda bulunan vatandaşlar, e-belediye ekranından beyanına ilişkin bilgilere ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

E-Beyan işlemlerinize aşağıdaki web linkleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-Belediye: https://ebelediye.corlu.bel.tr/ebelediye

E-Devlet: https://www.turkiye.gov.tr/corlu-belediyesi

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    3.11.2023 16:24:22
  • Okuma Sayısı
    520

FOTOĞRAFLAR

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l