Çevre Koruma Haftası’nı Etkinliklerle Kutluyoruz

Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenecek çeşitli etkinlikler ile Çevre Koruma Haftası kutlanacak.

Öncelikle 1 Haziran 2023 Perşembe günü fidan dikim etkinliği gerçekleştirilecek. Hürriyet Mahallesi Yeni Mezarlık yanında 13.00’te gerçekleştirilecek etkinlik ile fidanlar toprakla buluşacak. 4 Haziran 2023 Pazar günü ise 14.00’te “Let’s Do it! Türkiye” ekibiyle birlikte temizlik etkinliği düzenlenecek. 7’den 70’e etkinliğe katılan herkes çevreye bırakılan çöpleri toplayarak hem çevre temizliği yapacak hem de önemli bir farkındalık ekinliğine imza atacak.

5 Haziran 2023 Pazartesi 09.30’da İklim Değişikliği ve Çevre Paneli düzenlenecek. Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesinde düzenlenecek etkinlik iki oturum şeklinde düzenlenecek ve panele konuşmacı olarak katılan bilim insanları iklim krizine dair önemli bilgilendirmelerde bulunacak.

7 Haziran 2023 Çarşamba günü ise Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek etkinlikler ile Çevre Koruma Haftası kutlamaları sona erecek.

Doğamızın önemine ve iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla hayata geçireceğimiz farkındalık etkinliklerine tüm vatandaşlarımız davetlidir.

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    31.05.2023 15:11:18
  • Okuma Sayısı
    912

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l