Baharın Gelişini Coşkuyla Kutladık

Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi tarafından geleneksel hâle getirilen Hıdırellez Şenliği’nde buluşan vatandaşlar, baharın müjdecisi Hıdırellez’i ateşten atlayıp dans ederek coşkuyla kutladılar.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilen Hıdırellez Şenliği, Gölbaşı Gençlik Parkı’nda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar ve Önerler Mahalle Muhtarı Yusuf Yıldırım’ın Hıdırellez ateşini yakmasıyla başladı.

Temennilerle Ateşten Atladılar

Baharın gelişini müjdeleyen Hıdırellez ateşinin yanmasıyla birlikte Başkan Sarıkurt ve alanı dolduran vatandaşlar, sağlık ve bereket temennileriyle ateş üzerinden atladılar.

Bol Bol Eğlendiler

Çorlu Belediyesi Hıdırellez Şenliği’ne Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Özcan Veysel Tunçcan ve Hakan Öztürk, CHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Akar ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, birim amirleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gölbaşı Gençlik Parkı'nda düzenlenen şenlikte ateş üzerinden atlayan vatandaşlar daha sonra Kel Orhan ve Orkestrası eşliğinde dans etti.

“Dilekler Ağaca Asıldı”

Vatandaşlar şenlik alanında bulunan Dilek Ağacına dileklerini asmayı ihmal etmezken çocuklar da oyun gruplarında gönüllerince eğlendiler. Şenliğe katılan vatandaşlara yiyecek ve içecek ikramında bulunulmasının ardından etkinlik sona erdi.

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    8.05.2023 15:02:16
  • Okuma Sayısı
    1048

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l