Çorlu’dan Deprem Bölgesine 7 Tır Dolusu Yardım

Orjinal Resim

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından depremden zarar gören vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan deprem yardım kampanyası çığ gibi büyüdü, Çorlu halkı yardım için seferber oldu.

Çorlu Belediyesi tarafından Tekirdağ Valiliği, Çorlu Kaymakamlığı ve AFAD koordinasyonunda başlatılan deprem yardım kampanyasına Çorlu halkı yoğun ilgi gösterdi. Çorlu Kaymakamlığı'nda gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının ardından Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Yardım Koordinasyon Merkezi, yardım kampanyasının duyurulmasının ardından Çorlu halkının akınına uğradı.

Çorlu halkının deprem bölgelerinde zarar gören vatandaşlar için seferber olduğunu ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ilk gün toplanan yardımların tasnif işlemlerinin sürdüğünü, 7 tırdan oluşan yardım malzemelerinin AFAD koordinasyonunda depremzedelere gönderildiğini söyledi.

Kahramanmaraş'ta önce 7,7 ardından 7,6 büyüklüklerinde yaşanan iki depremin Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Adana’da da yıkıma neden olduğunu belirten ve bölgede yaşanan acıyı paylaştıklarını dile getiren Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada, "Tüm halkımıza geçmiş olsun. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, bölgede devam eden arama kurtarma faaliyetlerine katılan AFAD başta olmak üzere bölgeye sevk ettiğimiz Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma ekibimize ve tüm görevlilere kolaylıklar diliyorum. Zamanla yarışıyorlar, işleri gerçekten çok zor. Umarım göçük altında kalan vatandaşlarımıza en kısa sürede ulaşırlar ve onları enkaz altından kurtarırlar.

"Örnek Bir Dayanışma Sergilendi"

Yaşanan depremlerin hemen ardından AFAD, Tekirdağ Valiliği ve Çorlu Kaymakamlığı koordinasyonunda Çorlu Belediyesi olarak başlattığımız yardım çağrımıza kıymetli vatandaşlarımız çok hızlı bir şekilde dönüş sağlayarak battaniye, ısıtıcı, giyecek, gıda, kuru gıda, yiyecek, hijyen ve diğer yardım malzemeleri başta olmak üzere çok sayıda ihtiyaç malzemesini hızla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz yardım koordinasyon merkezimize getirdi.

Yardım malzemelerinin tarafımıza ulaşmasıyla birlikte belediye personelimiz, ÇBSK ve ÇBFK antrenörlerimiz, sporcularımız ile gönüllü vatandaşlarımızın da destekleriyle gelen yardım malzemelerini tasnif etmeye başladılar, sınıflandırdılar ve kolilere yerleştirerek deprem bölgesine gönderilmek üzere hazır hâle getirdiler. İlk gün yapılan yoğun çalışmaların ardından 3 adet yardım tırını Çorlu Kaymakamımız Sayın Mustafa Eldivan, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın İzzet Volkan, Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Sayın Nadir Samancı, belediye başkan yardımcılarımız ve vatandaşlarımız ile birlikte deprem bölgelerine uğurladık. Bugün ise 4 adet malzemeyle dolu tırı daha deprem bölgesine gönderdik. Bugün itibarıyla Çorlu’muzdan depremzedelere 7 tır gönderdik.

"Yardımların Toplanma ve Tasnif Çalışmaları Sürüyor"

İlk etapta toplanan yardımların bir kısmının tasnif işlemleri devam ederken, yardımsever Çorlu halkı yardımlarını sürdürüyor. Vatandaşlarımızın yanı sıra kentimizde faaliyet gösteren çok sayıda iş yeri sahibi de belediyemize yardım malzemeleri ulaştırıyor.

"Depremzede Vatandaşlarımızın Yanındayız"

Vatandaşlarımızın ulaştırdığı yardımları AFAD koordinasyonunda tırlar ile bölgeye sevk etmeye ve depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Yardımlaşma ve dayanışma örneği sergileyen duyarlı Çorlu halkına çok teşekkür ediyoruz.

"Arama Kurtarma Ekibi ve İş Makinelerimizi Bölgeye Gönderdik"

Yardım toplama çalışmalarının yanı sıra deprem bölgelerinde görev alacak 8 belediye personelimiz ve Çorlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibimizden 8 kişi ile birlikte iş makilerimizi de bölgeye gönderdik. Ekiplerimiz ve iş makinelerimiz AFAD kontrolünde çalışma yürütecekler." dedi.

Başkan Sarıkurt, kentte tüm kurum ve kuruluşlarla koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirterek Çorlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan yardım koordinasyon merkezinin yanı sıra ilçe genelindeki çok sayıda okulda da yardım toplama çalışmalarına başlandığını sözlerine ekledi.

Yardım Toplanacak Okullar

Atakent İlkokulu - Alipaşa Mahallesi

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi - Hatip Mahallesi

Atatürk İlkokulu - Reşadiye Mahallesi

Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu - Şeyhsinan Mahallesi

Cumhuriyet Ortaokulu - Hıdırağa Mahallesi

Çorlu Lisesi - Nusratiye Mahallesi

Gönüllü Hizmet Vakfı Aysel Öğücü Ortaokulu - Çobançeşme Mahallesi

Havuzlar Ortaokulu - Havuzlar Mahallesi

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi - Rumeli Mahallesi

Mimar Sinan Anadolu Lisesi - Zafer Mahallesi

Özel Eğitim Okulu - Kazımiye Mahallesi

T.S.D. Çorlu Özel Eğitim Meslek Okulu - Esentepe Mahallesi

Unilever İş İlkokulu - Muhittin Mahallesi

Yavuz Sultan Ortaokulu - Cemaliye Mahallesi

KAYIT DETAYLARI

  • Oluşturulma Tarihi
    7.02.2023 15:18:27
  • Okuma Sayısı
    3456

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l