HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Başkan Sarıkurt Muhittin Mahallesi Sakinleriyle Buluştu
Orjinal Resim

“Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamında Muhittin Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarla bir araya gelen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, mahallelinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

“Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” projesi kapsamında Çorlu’nun her mahallesini ziyaret ederek vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Sarıkurt, pandemi döneminin ardından mahalle toplantılarına devam ediyor. 2022 yılının ilk toplantısı da Muhittin Mahallesinde bulunan Unilever-İş İlkokulunun bahçesinde düzenlendi. Toplantı öncesinde Zafer Mahallesi’ni ziyaret eden ve mahalle esnafıyla sohbet eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt bir yandan da incelemelerde bulundu.

Mahalle buluşmasına başta Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt olmak üzere, Başkan Yardımcıları Adnan Kum, İbrahim Turgut Bolat, Güner Çetin, Hakan Öztürk ile Muhittin Mahallesi Muhtarı Zührecan Gözaydın, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşların Talebi Kayıt Altına Alındı

Öncelikle vatandaşlara hitap eden Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesince hayata geçirilen müzeler, kültürel aktiviteler, sosyal hizmetler, teknolojik yenilikler ve yapılması planlanan projelerden bahsetti. Gerçekleştirdiği sunumun ardından sözü vatandaşlara bırakan Başkan Sarıkurt, gelen soruları ve önerileri cevaplarken bir yandan da sorunların kısa vadede çözüme kavuşabilmesi için başkan yardımcılarını ve birim müdürlerini bilgilendirdi. Halkın talep ve şikâyetleri belediye görevlilerince ilgili birim ve kurumlara iletilmek üzere tek tek kayıt altına alındı.

“Hep Birlikte Çalışacağız”

Toplantının ardından vatandaşlarla sohbet eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Muhittin Mahallemizi ziyaret etmekten çok mutluyuz. Her fırsatta vatandaşlarımızla bir araya gelmeye ve mahallelerimize konuk olmaya devam edeceğiz. Birlikte yaşadığımız kentin sorunlarını hep birlikte dile getirecek ve çözüm arayacağız. Gelecek vadeden şehir Çorlu’muz için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Halk Konuşuyor, Başkan Dinliyor” mahalle buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelmeye ve halkın taleplerini dinlemeye devam edecek. Mahalle buluşmalarının tarih ve saat ise Çorlu Belediyesinin resmî sosyal medya hesapları ve çeşitli iletişim araçları vasıtasıyla vatandaşlara duyurulacak.

Oluşturulma Tarihi :  24.06.2022 16:20:06
Okuma Sayısı : 1243