HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Çorlu Belediyesi Usulsüz Arsa Satışlarına Karşı Halkı Uyardı
Orjinal Resim

Hisseli satışlar konusundaki uyarılardan rahatsız olan tacirler Seymen, Önerler ve Şahpaz Mahalleleri’nin ardından şimdi de Maksutlu Mahallesi'nde ortaya çıktı. Tacirler, Çorlu Belediyesi tarafından dikilen uyarı tabelalarını da kırıp parçalamaya başladı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan, 2016 yılından bu yana hisseli satışlar konusunda vatandaşları uyardıklarını belirterek, "Gün geçmiyor ki, arsa niteliği taşımayan tarla vasıflı araziler üzerinde bu tacirlerin yeni geçersiz çizimleri ortaya çıkmasın. Milleti kandırmak için kendi çizdikleri krokilerle ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

"Uyarı Tabelalarını Parçaladılar"

Yakın zaman içerisinde geçmişte yaşananları da hatırlatan haber ve duyurularımıza rağmen bu tacirler meydanda dolaşmayı sürdürüyor. Seymen, Önerler ve Şahpaz Mahalleleri’nin ardından şimdi de Maksutlu Mahallesi'nde ortaya çıktılar. Üstelik milleti kandırarak kazanç elde etme peşinde koşan bu tacirler, Çorlu Belediyesi tarafından halkı uyarmak için dikilen uyarı tabelalarını da kırıp parçalamaya başladı." dedi.

"Bir Kez Daha Uyarıyoruz"

Başkan Yardımcısı Çolpan daha önce yaptığı açıklamayı hatırlatarak, "Biz vatandaşlarımızın haklarını korumak için yılmadan onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu sebeple vatandaşlarımızı bir kez daha uyarıyoruz. Bu konuda bilerek veya bilmeyerek açıklamalarda bulunanlara, sizi kandırmak isteyen tacirlere inanmayın, güvenmeyin... Bu konuda en doğru başvuru adresiniz kadastro, tapu ve belediyelerdir.

"Encümen Kararı ve Kadastro Müdürlüğü Onayı Gerekli"

Unutmayın ki, bir arazinin arsa niteliği taşıyabilmesi için öncelikle imar planları içerisinde yapılaşmaya uygun bir vasıfta yer alması gerekmektedir. 3194 Sayılı İmar Kanununun ilgili mevzuat hükümleri ve imar planı plan notları gereğince bölünme şartlarına göre ifraz (bölünme) işleminin Encümen kararı ve Kadastro Müdürlüğü’nün onayına istinaden Tapu Müdürlüğünde yapılan işlemler ile tamamlanması gerekiyor.

"Belediyemize Başvurmadan İşlem Yapmayın!"

Bu tür ilanlar ile ilgili olarak belediyemize başvurmadan, Plan ve Proje Müdürlüğümüz ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüze danışıp alım-satım konusunda net bir bilgi almadan kesinlikle herhangi bir işlem yapmayın, peşinat yatırmayın, senet imzalamayın. Lütfen, mağdur olmamak için satın alınacak hisse veya taşınmaz hakkında öncelikle belediyemizin ilgili müdürlüklerine başvurun.” diye konuştu.

Oluşturulma Tarihi :  5.01.2022 10:26:36
Okuma Sayısı : 2016