HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Sona Erdi
Orjinal Resim

16 -  22 Eylül tarihlerinde tüm dünyada ile eş zamanlı olarak Çorlu’da da kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleri sona erdi.

Her yıl 16 - 22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası bu yıl yine Çorlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen farkındalık etkinlikleriyle kutlandı. Hareketlilik Haftası’nın 2021 teması olarak “Sürdürülebilir Hareketlilik ile Güvenli ve Sağlıklı Ol” belirlendi. Düzenlenen etkinliklerde de bu temaya göre hareket edildi. 19 Eylül Pazar günü saat 11.00’da Atatürk Meydanı’nda toplanan bisikletseverler, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un öncülüğünde kent geneli bisiklet turuna başladı. Bisikletçiler Atatürk Meydanı’ndan başlayarak Atatürk Evi’ne ulaşıp oradan da sırasıyla Önerler ile Türkgücü Mahalleleri’ni bisikletleriyle turladılar. Kent turu Cumhuriyet Parkı’na varış ile sona erdi.

Trakya Zumba Team Koreografileriyle Coşturdu

Saatler 18.30’da yine Cumhuriyet Parkı’nda Çorlu Belediye Bandosu’nun konseri ile Çorlulu vatandaşlar açık havada müziğin keyfini doyasıya yaşadı. Ardından saatler 19.00’ı gösterdiğinde ise Trakya Zumba Team ile Zumba Etkinliği gerçekleştirildi. Sahnedeki zumba eğitmenlerinin koreografilerini izleyerek dans eden vatandaşlar eğlenceli anlara sahne oldu. 19.30’da ise Çorlu Belediye Futbol Kulübü (ÇBFK) tarafından gösteri maçı, penaltı şovu ve ayak tenisi sergilendi. Etkinliklere katılan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, penaltı şovu esnasında çocuklarla maç yapmayı da ihmal etmedi.

Bisiklet Tamir İstasyonu Vatandaşlara Hizmet Verdi

20 Eylül Pazartesi günü 15.00 - 21.00 saatleri arasında Bisiklet Eğitimi ve Ücretsiz Bisiklet Tamir İstasyonu kuruldu. Bisiklet kullanan vatandaşlar istasyona gelerek bisikletlerini ücretsiz olarak tamir ettirdi ve bisiklet kullanımına dair eğitim aldı. Saatler 19.00’ı gösterdiğinde Cumhuriyet Parkı’nda Voleybol Altyapı Maçı ve 19.30’da ise ÇBFK Basketbol Altyapı Gösteri Maçı oynandı. Maçlar sonrası takımlara ödülleri takdim edildi.

Başkan Sarıkurt Boccia Gösteri Maçında Yer Aldı

21 Eylül Salı günü yine 15.00 - 21.00 saatleri arasında Bisiklet Eğitimi ve Ücretsiz Bisiklet Tamir İstasyonu vatandaşların hizmetinde oldu. Bisiklet kullanan vatandaşlar hem bisikletin nasıl kullanılması gerektiğine dair eğitim aldı hem de bisikletlerini ücretsiz olarak tamir ettirdi. Hareketlilik Haftası 3. gün etkinlikleri 19.00’da Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirilen Boccia Gösteri Maçı ve Mustafa Kemal Atatürk Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen ÇBSK Yüzme Yarışları ile devam etti. Engelli vatandaşların Boccia Gösteri Maçına katılan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ardından yüzme yarışlarına katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu.

Son Gün Etkinlikleri Hava Şartları Sebebiyle İptal Edildi

Hareketlilik Haftasının son gününde (22 Eylül 2021) 19.00’da Otomobilsiz Gün Yürüyüşü (Car Free Day) ve ardından da 19.30’da ÇBSK Voleybol A Takım Gösteri Maçı, 20.00’da ÇBSK Tenis Gösteri Maçı ve 20.30’da da ÇBSK Basketbol A Takım Gösteri Maçı oynanacaktı. Fakat olumsuz hava şartları uyarısı sebebiyle son gün etkinlikleri iptal edildi. Üç gün boyunca 7’den 70’e tüm Çorlu halkının severek katıldığı Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri vatandaşların büyük beğenisini topladı.

Oluşturulma Tarihi :  23.09.2021 17:09:44
Okuma Sayısı : 527