HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
"Sıcak Bir Aş, Bir Yuva Olmaya Devam Edeceğiz"
Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından son beş ayda Çorlu Belediyesi Aşevi'nden ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün üç çeşit yemek ulaştırılırken, evsiz vatandaşlara da konaklama imkânı sunuldu.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nce 2021 yılının ilk beş ayında yürütülen faaliyetlerle ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Aşevi'mizden ilk beş ayda yardıma muhtaç ve dar gelirli ailelere 74.597, pandemi nedeniyle yardım talebinde bulunan vatandaşlarımıza ise 1.577 öğün yemek sevkiyatı gerçekleştirdik.

Yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da evsiz vatandaşlarımıza kucak açtık. Kendileri ya da bildirimler sonucunda ulaştığımız sokakta kalan evsiz vatandaşlarımıza konaklama imkânı sunduk. 2021 yılının ilk beş ayında 3.197 konaklama gerçekleştirilirken bu vatandaşlarımıza yine Aşevi’mizden günde iki defa olmak üzere 6.394 öğün yemek verdik.

Çorlu Belediyesi olarak ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacağız. Dün olduğu gibi bugünden sonra da her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında yer almaya, sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerinin dertlerine ortak olarak kalplere dokunmaya devam edeceğiz. Kısacası ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sıcak bir aş, bir yuva olacağız." dedi.

Oluşturulma Tarihi :  8.06.2021 14:39:51
Okuma Sayısı : 290
Fotoğraflar