Esnafa Maddi Yardım Ödemeleri Başladı

Orjinal Resim

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, meclis üyelerinin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda pandemi nedeniyle iş yerleri kapalı olan esnaflara yapılacak maddi yardımların ilk taksit ödemelerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 18 ve 30 Kasım 2020 tarihlerinde yayınladığı genelge kapsamında kapatılmasına karar verilen işletme sahiplerine yapılacak maddi destek için yapılan çağrının ardından yapılan başvuruların değerlendirildiğini ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, "Yayınlanan genelge ile kapatılmasına karar verilen belirlenen işletmeler kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonu, bilardo salonu, lokal ve çay bahçeleri, halı saha işletmeleri, yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu, lunapark ve okul kantini işletme sahiplerine her birine 3 eşit taksitte 1.000'er Türk Lirası maddi yardım yapılmasına yönelik Çorlu Belediye Meclisi olarak oy birliği ile aldığımız destek kararının ardından belirlenen şartlara uyan işletmelere yönelik duyurumuzu gerçekleştirdik.

‘İş Yerleri Belirlendi’

23 Mart 2021 Salı günü mesai bitimine kadar işletme sahipleri tarafından Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yapılan 364 müracaat ekiplerimiz tarafından incelenerek sonuca kavuşturuldu. Bu kapsamda yapılan inceleme ve denetimler sonucunda faaliyetine son veren, işletmesini devreden veya ruhsatı bulunmayan iş yerleri belirlendi.

‘Esnaflarımızın Yanındayız’

İnceleme ve denetimlerin ardından maddi destek yardımımızın ilk taksiti olan 1.000 Türk Lirası, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz tarafından 246 işletme sahibinin hesabına yatırıldı. Elbette ki bu maddi destek esnaflarımızın genel ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olmayacaktır. Ancak bir nebze de olsa fayda sağlayacağı düşüncesindeyiz. Esnaflarımızın yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Diğer Haberler

Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l