HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Başkan Sarıkurt 23 Nisan´da Koltuğu Çocuklara Devretti
Orjinal Resim

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. açılış yıl dönümü ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, temsili olarak başkanlık koltuğunu Ebrar Tezcan ve Zeynep Naz Kınay'a devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı pandemi nedeniyle kısıtlamalar çerçevesinde kutlanırken kutlama programı kapsamında Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törenle anıta çelenk sunuldu. Törene Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tevfik Algan, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Murat Yiğiter ve Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla sona erdi.

Törenin ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve Çorlu Kent Konseyi yöneticileri ile birlikte temsili devir teslim töreninde Aziz Günden İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Ebrar Tezcan'ı misafir etti.

Ebrar Tezcan'ın duygu ve düşüncelerini paylaşmasının ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, temsili başkana Çorlu için planlanan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verirken, küçük başkan Çorlu'da yapılmasını istediği çalışmalar ve çocuklar için gerekli olduğunu düşündüğü projeler konusunda ilgili başkan yardımcıları ve müdürlere talimatlar verdi.

Aslında avukat olmak istediğini ancak başkanlık koltuğuna oturduktan sonra belediye başkanlığını sevdiğini ve belediye başkanı olmak istediğini dile getiren temsili başkan Ebrar Tezcan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına duyduğu minneti ifade ederek Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve etkinliği gerçekleştiren herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt temsili başkan Ebrar Tezcan'a teşekkür ederken günün anısına hediye takdim etti. Temsili devir teslim töreni toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Başkan Sarıkurt ikinci temsili devir teslim töreninde ise bu defa başkanlık koltuğunu Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı Zeynep Naz Kınay'a devretti. Çorlu Belediyesi Çocuk Meclisi olarak Çorlu için projeler ortaya koyduklarını ve bunların büyük bir çoğunluğunun gerçekleştirilmesinden dolayı mutlu olduklarını belirten temsili başkan Kınay, pandemi nedeniyle aksayan Çocuk Meclisi çalışmalarının ilerleyen dönemde yeniden başlamasını arzu ettiğini ifade ederek, Çorlu halkının koronavirüsten uzak durabilmeleri için maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini istedi. Kınay son olarak bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ederek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsızlık mücadelesinde canları pahasına vatanları için mücadele eden aziz şehitler ve gazilerimize minnet ve şükranlarını sundu.

Temsili başkan Kınay'ın konuşmasının ardından Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ve belediye hakkında bilgiler verirken, temsili devir teslim töreni Başkan Sarıkurt'un günün anısına hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Oluşturulma Tarihi :  23.04.2021 16:46:58
Okuma Sayısı : 416