HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Zabıta Ekiplerimizden Pazar Yerlerine Denetim
Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler pazar yerleri uygulama yönetmeliği kapsamında kentimizdeki pazar yerlerinde denetlemelerini sürdürüyor.

Çorlu Belediyesi zabıta ekipleri Cemaliye Mahallesi’nde bulunan, perşembe ve cuma günleri vatandaşların hizmetinde olan Kapalı Pazar Yerinde kurulan semt pazarında denetimlerini sürdürüyor. Çorlu Belediyesi Pazar Yerleri Uygulama Yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerde kurallara uymayarak satış yapan tezgâhların yanı sıra geçiş yollarında mal satışı yapan pazarcı esnafı hakkında da tutanak tutularak cezai işlem uygulandı.

Ayrıca Çorlu Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde denetim gerçekleştiren zabıta personelleri tarafından usulsüz satış yapan esnaflar ile ilgili idari yaptırım tutanağı düzenlendi. Yapılan ikazlara rağmen vatandaşları yanıltmaya yönelik fiyat etiketi kullanan ve geçiş yollarına ürün yerleştiren pazarcı esnafına cezai işlem uygulandı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerine devam ederken pazarcı esnafına kurallara uyması konusunda telkinde bulunarak vatandaşlara da sosyal mesafe, maske ve hijyen uyarısı yaptı.

Oluşturulma Tarihi :  12.02.2021 11:49:47
Okuma Sayısı : 645
Fotoğraflar