Hobi Bahçeleri ile ilgili Duyuru Metni

DUYURU

İlçemiz Zafer Mahallesi Ekin Caddesi (159 ada) üzerinde kurulu bulunan hobi bahçelerimizde boş kalan bahçelerimiz için ek talep toplanacaktır.

Daha Önce Toplanan Taleplere İstinaden Hak Kazanan Vatandaşlarımızın Gerekli Sürede Evraklarını Getirmemesi Nedeni İle Boş Kalan Bahçeler İçin Çorlu Belediye Meclisinin 04.03.2020 tarih 2020/83 sayılı Kararı ile Kabul edilen Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğine Göre 16 Şubat Cuma tarihine kadar talep toplanacaktır. Talepler, ekteki talep formu doldurularak isletmemd@corlu.bel.tr adresine elektronik posta yolu ile iletilebilecektir. Ayrıca Formlar Belediyemiz İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne ya da Hobi Bahçelerine Bırakılabilir. Hobi Bahçelerine sadece Çorlu’da ikamet edenler başvurabilmektedir. Ayrıca aynı aileden sadece bir kişi başvurabilir.

Taleplerin toplanmasının ardından Hobi Bahçeleri için İşletme Yönetmeliğinin 6. Maddesine istinaden Encümen huzurunda asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi gerçekleştirilecektir. Kura Sonunda Bahçe Kullanımı için Hak Kazanan vatandaşlarımız ile iletişime geçilecek ve kendilerine gerekli belgeler bildirilerek belgeleri getirmeleri ve kullanıcı taahhütnamesini imzalamak üzere Belediyemize davet edilecektir. Bahçe kullanımının kesinleşmesi ve tahsis işlemleri işletme yönetmeliği Madde 7’ye göre gerçekleştirilecektir. Bahçe tahsis süresi 15 Mart - 15 Aralık tarihleri arası olup ücret 2024 yılı için 5.000,00TL’dir. Ücret; 15 Mart tarihine kadar tek taksitte ödenecektir.

Hobi Bahçeleri kullanım şartları, idare ve kullanıcı sorumlulukları ekte bulunan hobi bahçeleri işletme yönetmeliğinde tanımlanmıştır. Detaylı bilgi için Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğini inceleyebilir ya da 0 (282) 684 75 44 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgililere Duyurulur…


Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü l Tüm Hakları Saklıdır l