DUYURU
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Duyuru
Hobi bahçeleri için ön talep toplanacaktır

DUYURU

İlçemiz Zafer Mahallesi Ekin Caddesi (159 ada) üzerinde kurulu bulunan hobi bahçeleri için 2022 dönemi için ön talep toplanacaktır. 

Daha Önce Toplanan Taleplere İstinaden Hak Sahibi Vatandaşlarımızın Gerekli Sürede Evraklarını Getirmemesi Nedeni İle Boş Kalan Bahçeler İçin Çorlu Belediye Meclisinin 04.03.2020 tarih 2020/83 sayılı Kararı ile Kabul edilen Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğine Göre 25 Şubat Cuma tarihine kadar talep toplanacaktır. Talepler, ekteki talep formu doldurularak isletmemd@corlu.bel.tr adresine elektronik posta yolu ile iletilecektir. Hobi Bahçelerine sadece Çorlu’da ikamet edenler başvurabilecektir. Ayrıca aynı aileden sadece bir kişi başvurabilir. 

Taleplerin toplanmasının ardından Hobi Bahçeleri için İşletme Yönetmeliğinin 6. Maddesine istinaden Encümen huzurunda asil ve yedek listenin belirleneceği kura çekimi gerçekleştirilecektir. Kura Sonunda Bahçe Kullanımı için Hak Kazanan vatandaşlarımız ile iletişime geçilecek ve kendilerine gerekli belgeler bildirilerek belgeleri getirmeleri ve kullanıcı taahhütnamesini imzalamak üzere Belediyemize davet edilecektir. Bahçe kullanımının kesinleşmesi ve tahsis işlemleri işletme yönetmeliği Madde 7’ye göre gerçekleştirilecektir. Bahçe tahsis süresi 15 Mart - 15 Aralık tarihleri arası olup ücret 2022 yılı için 1200TL’dir. Ücret; 1 Mart - 15 Mart tarihleri arasında tek taksitte ödenecektir.
Hobi Bahçeleri kullanım şartları, idare ve kullanıcı sorumlulukları ekte bulunan hobi bahçeleri işletme yönetmeliğinde tanımlanmıştır.

Detaylı bilgi için Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliğini inceleyebilir ya da 0 (282) 684 75 44 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgililere Duyurulur…