1
 
HABERLER
Geleceğin Veterinerleri Hayvan Bakımevimizde Eğitim Aldı
Orjinal Resim

Binlerce sahipsiz hayvanın tedavisinin ve bakımının yapıldığı Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde geleceğin veteriner hekimleri meslekleri hakkında uygulamalı eğitim aldı.

Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nin talebi üzerine, 600 hayvan kapasitesiyle Trakya bölgesinin en büyük bakımevi olan Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi kapılarını öğrencilere açtı. Veteriner hekimliği ve hayvan bakımı konularında belediyemizin veteriner hekimlerinden uygulamalı eğitim alan öğrenciler, bu eğitimin gelecekteki mesleki hayatlarına büyük katkı sağladığını belirterek yardımlarından dolayı belediyemize teşekkür ettiler.

Kendilerini Geliştirme İmkânı Buldular

Kısa süre sonra öğretim süreçlerini tamamlayarak mezun olacak olan geleceğin veteriner hekimleri, dört gün boyunca kısırlaştırma vb. ameliyatlar, bakımevinde bulunan hasta ve yaralı hayvanların tedavisi ve ayrıca kemoterapi uygulamaları hakkında belediyemiz hekimlerinden eğitim aldı. Beş yıllık öğrenimlerini başarı ile tamamlayacak olan öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı eğitim ile kendilerini daha da geliştirme imkânı buldu.

Alanında Uzman Hekimler Eşlik Etti

Verilen eğitimlere NKÜ’de görev yapan cerrahi ve dâhiliye alanında profesör ve doçent veteriner hekimler de eşlik etti. Kurumumuzun faaliyetleri hakkında da bilgi alan öğrenciler, işaretleme ve aşılama faaliyetleri gibi gerçekleştirilen uygulamaları yerinde görme imkânı buldular.

‘Gurur Duyuyoruz’

Veterinerlik Fakültesi öğrencilerine verilen eğitimin hem öğrenim hem de meslek hayatlarına büyük katkı sağlayacağını belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Öğrencilere eğitim verecek kapasiteye ve ekipmana sahip bir bakımevini faaliyete geçirdiğimiz için gurur duyuyoruz. Veteriner hekimlerimiz ve bakımevi çalışanlarımız öncülüğünde sahipsiz hayvanlarımızı korumaya ve tedavi etmeye devam edeceğiz.” dedi.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 21.05.2019 14:06:55
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Yazılım K7 | Site Yönetimi Çorlu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü
| Anketler
| Detaylı Ara
|