HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Kadınlarımız 8 Mart´ta Dayanışma İçin Yürüyecek
Orjinal Resim

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Birlik, Beraberlik ve Kadın Dayanışması Yürüyüşü” düzenlenecek. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan öncülüğünde, Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından gerçekleşecek etkinlik kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Hanımeli Günleri stantları kurulacak.

Çorlu’da ilk defa düzenlenecek olan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birlik, Beraberlik ve Kadın Dayanışması Yürüyüşü”, Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması, çelenk sunumu, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Omurtak Caddesi’ne müteakiben yapılacak yürüyüş korteji eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanı’nda (Çorlu Belediyesi önü) Hanımeli Kermesi açılacak.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birlik, Beraberlik ve Kadın Dayanışması Yürüyüşü” hakkında açıklamada bulunan Çorlu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Selda Er, tüm kadınları düzenlenecek olan yürüyüşe davet ederken, “Çorlu’da ilk defa gerçekleştirilecek olan bu etkinlik bizim için çok önemli. Çorlu’daki tüm kadınlarımızı, ev kadını, iş kadını, hâkim, doktor, hemşire, ebe, sağlık çalışanı, memur, bankacı, eczacı, öğretmen diye ayırmaksızın etkinliğimize davet ediyoruz. Kadına şiddete, kadın-erkek ayrımcılığına dur demek, kadınların haklarını savunabilmek için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Tüm kadınlarımızı dayanışma, birlik ve beraberlik için yürüyüşümüze davet ediyoruz” dedi.

Hanımeli Kermesi gün boyunca devam edecek ve kurulacak stantlarda kadınlarımız el emeklerini satma ve sergileme fırsatı bulacaklar.

Oluşturulma Tarihi :  3.03.2016 15:25:51
Okuma Sayısı : 787
Fotoğraflar