HABER
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
Çorlu Belediyesi´nden Muhtarlara ve Gazetecilere Afet Eğitimi
Orjinal Resim

Çorlu Belediyesi tarafından ilçemizde görev yapmakta olan mahalle muhtarlarına ve yerel basın temsilcilerine Afet ve Acil Durumlara Hazırlık eğitimi verildi.

Eğitime Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Başkan Yardımcıları Oktay Çolpan ve Kemaleddin Avcı, Afet ve Acil Durum Komisyonu’nda görevli Meclis Üyeleri, Kızılay Derneği Çorlu Şubesi Başkanı Alican Yılmaz, AFAD Şube Müdürü Niyazi Komşu, Çorlu’da görev yapmakta olan mahalle muhtarları ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Zabıta Müdürlüğü’nde görevli Sivil Savunma Amiri Veli Şimşek tarafından verilen eğitimde Çorlu Belediyesi tarafından deprem ve afetlere karşı alınan tedbirlere değinildi, deprem anında yapılması gerekenler belirtildi. Deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmede bulunulan Şimşek, afet ve acil durumlarda toplanma alanı olarak belirlenen noktalara da değindi.

‘Afet Hazırlıklarımız Tüm Hızıyla Sürüyor’

Konuşmasında tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgını süresince afet hazırlıklarının da tüm hızıyla devam ettiğini belirten Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Bir yandan pandemiyle mücadele ederken bir yandan da olası bir afete karşı kentimizde önlemlerimizi ve tedbirlerimizi almayı sürdürdük.

‘Vatandaşlarımızın Güvenliğini Düşünüyoruz’

Bu tedbirler dâhilinde Fen İşleri Müdürlüğümüz ile Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz bünyelerinde hizmet vermek üzere 2 adet afet konteyneri aldık. Afet konteynerleri belediyemizin Arama ve Kurtarma Ekibi'nde görev alan personellerimiz tarafından eğitim, tatbikat ve afetlerde kullanılacak. Çorlu Belediyesi olarak kentimizin ve vatandaşlarımızın güvenliğini korumak amacıyla üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. 

Başkan Sarıkurt 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak, “Bir daha bu denli felaketler yaşanmamasını temenni ediyor ve bir kez daha ülkemizi derinden sarsan 1999 depreminde yaşamını yitiren yurttaşlarımızı rahmetle anıyorum.” dedi.

AFAD Şube Müdürü Niyazi Komşu tarafından eğitime katılanlara deprem öncesi ve sonrasında yapılacaklar ile ilgili detaylı bilgilendirmede bulunulmasının ardından eğitim sona erdi.

Oluşturulma Tarihi :  17.08.2020 16:20:03
Okuma Sayısı : 1268
Fotoğraflar